پرش لینک ها

6 ایده عالی‌ دکوراسیون آشپزخانه به سبک جدید و مدرن

اختصاصی شرکت معماری تب دیزاین :آشپزخانه، قلب خانه است؛ جایی است که لحظات خانوادگی خاطره‌انگیز، شاد و دلنشین زندگی در هم تنیده شده و داستان‌هایی جذاب و اتفاقات روزمره هیجان‌انگیز در آن رخ می‌دهد. آشپزخانه نقطه شروعی است برای تجربه‌ها‌ی لذت‌بخش و خلاقانه‌ای است که باعث شادابی و پویایی زندگی ما می‌شود. هر ثانیه‌ای که در این فضای جذاب سپری می‌کنیم، در خاطرمان می‌ماند. به همین جهت نحوه طراحی و دکوراسیون آشپزخانه هم می‌تواند تأثیر زیادی بر روحیه ما به جای بگذارد. از این رو ما در این مقاله 6 ایده جذاب برای دکوراسیون آشپزخانه به شیوه‌ای جدید و معمارانه را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

دکوراسیون آشپزخانه-تب دیزاین

6 ایده‌ جذاب طراحی و دکوراسیون آشپزخانه

این فضای جادویی، فقط مکانی برای آشپزی نیست، بلکه یک سرزمین خیال‌انگیز است که با رنگ‌ها، عطرها و طعم‌های مختلفی گره خرده است. از لحظه‌ای که پای در آشپزخانه می‌گذاریم، با احساسی از شور و شادی، به دنبال لذت آشپزی می‌رویم. بنابراین، لحظه لحظه حضورمان در آشپزخانه مهم و به یادماندنی است. در ادامه به بررسی 6 ایده دکوراسیون داخلی آشپزخانه می‌پردازیم؛ ایده‌های معمارانه دکوراسیون آشپزخانه اعم از رنگ، نورپردازی، پوشش‌های جدید برای آشپزخانه، ایده کاربردی مثلث کار و سایر ایده‌های خلاقانه‌ای که می‌توانید به کار ببرید.

دکوراسیون آشپزخانه-تب دیزاین

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: 5 ایده دکوراسیون داخلی خانه که باید بدانید!


رنگ، میکروسمنت و پارچه‌های خاص برای جذابیت و پویایی دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه‌هایی با عملکرد بالا، عموماً روی سطوحی متمرکز شده‌اند که به راحتی تمیز می‌شوند. در این مورد چیزی برای گفتن وجود ندارد، چرا که این سطوح باید ساده باشند. البته حین دکوراسیون آشپزخانه می‌توان به طرز شگفت‌آوری پذیرای برخی از علاقه‌‌مندی‌ها و تزئینات جدید بود و طیف وسیعی از ایده‌های هنری را در آشپزخانه الحاق کرد.

آشپزخانه، قلب خانه است و همه ما زمان زیادی را در آن می‌گذرانیم. به همین جهت هم معرفی الگوهای زیبا و طراحی به سبکی خاص به زیبایی هر چه بیشتر آن کمک ‌می‌کند. به این ترتیب می‌توانید احساس تعلق و آرامش بیشتری در آشپزخانه خانه خود داشته باشید. شاید ساده‌‌ترین راه برای اضافه کردن الگو و نوسازی آشپزخانه، استفاده از ایده‌های جالب کاغذ دیواری و پارچه‌های متفاوت باشد.

شما می‌توانید از کاغذ دیواری‌های قابل شست‌و‌شو یا پوشش‌های جدیدی همچون میکروسمنت برای افزودن رنگ و پویایی به دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که با کاربرد میکروسمنت می‌توانید هر طرح و رنگ دلخواهی را در آشپزخانه خود داشته باشید. با ایده محبوب آشپزخانه‌های اُپن و برداشتن مرز میان نشیمن و آشپزخانه هم می‌توان از پرده‌ها و کوسن‌هایی با پارچه‌های خاص برای زیبایی و جذابیت این فضای بینابین استفاده کرد.

دکوراسیون آشپزخانه-تب دیزاین

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: اصول طراحی داخلی خانه؛ 6 اصل کلیدی که باید بدانید!


طراحی آشپزخانه حرفه‌ای با تکنیک مثلث کار

اگر واقعاً عاشق آشپزی هستید، منطقی است که ایده‌های دکوراسیون آشپزخانه شما باید در ابتدا حول محور عملکرد باشد. علاقه روزافزون به آشپزی خانگی در طول پاندمی کرونا و لذت حضور مداوم در آشپزخانه، منجر به افزایش علاقه به داشتن فضاهایی مشابه آشپزخانه‌های حرفه‌ای و تجهیزات سرآشپزها شده است. منظور از این مدل دکوراسیون آشپزخانه‌، نحوه چیدمان، وسایلی که در ‌‌‌‌آن‌ گنجانده می‌شود و رویکرد طراحی عملی ‌‌‌‌آن‌هاست.

برای اینکه فرآیند پخت‌و‌پز یکپارچه شود، هر کالایی باید هدف و مکانی داشته باشد. شما باید بتوانید تقریباً بدون فکر کردن به هر چیزی که نیاز دارید، برسید. فقط در این صورت است که می‌توانید روی آشپزی تمرکز کنید. به این ترتیب طراحی میز کار، کابینت‌های جادار و بهره‌مندی از تکنیک مثلث کار در طراحی داخلی و دکوراسیون هر آشپزخانه‌ای می‌تواند مفید باشد. برای بهره‌مندی از تکنیک مثلث کار در دکوراسیون آشپزخانه خود فقط کافی است به چیدمان سه عنصر مهم و کاربردی آشپزخانه دقت کنید. بر این اساس باید اجاق گاز، سینک ظرف‌شویی و یخچال را طوری چیدمان کنید که این سه عنصر، سه رأس یک مثلث متساوی‌الاضلاع را تشکیل دهند.

دکوراسیون آشپزخانه-تب دیزاین

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: طراحی معماری مدرن تبریز ؛ 21 ایده جدید برای یک خانه‌‌ امروزی


نورپردازی زیبا و معمارانه

یک طرح نورپردازی عالی این قدرت را دارد که دکوراسیون آشپزخانه معمولی را به طرحی واقعاً دیدنی تبدیل کند. اکنون که آشپزخانه‌های ما به طور فزاینده‌ای در سطح چند منظوره عمل می‌کنند، بنابراین ایده‌های نورپردازی آشپزخانه هم باید برای کاربری‌های گوناگون تکامل یابد. در فرآیند طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه باید نورپردازی متفاوتی برای غذاخوری، میز کار و پیشخوان آشپزخانه در نظر گرفت.

نورپردازی هوشمندانه می‌تواند بسیاری از نواقص را پنهان کند و حتی باعث ‌شود یک آشپزخانه کوچک، بزرگ‌تر به نظر برسد. علاوه بر این با نورپردازی مناسب می‌توان طراحی نامناسب را پنهان کرد یا نور طبیعی ضعیف را جبران کرد. برنامه‌ریزی نورپردازی مصنوعی،  همزمان با فرآیند طراحی داخلی و دکوراسیون آشپزخانه، ضروری است. اما همیشه واضح است که نورپردازی یک فکر بعدی است. با چیدمان هالوژن‌ها در یک ردیف در طول یک واحد جزیره، میز یا شبه جزیره، تأثیر جذابیت نورپردازی را افزایش دهید. اعداد فرد، بهترین عملکرد را دارند. بسته به فضا و بودجه خود، سه یا پنج ابزار نورپردازی را امتحان کنید.

دکوراسیون آشپزخانه-تب دیزاین

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: طراحی داخلی مدرن ؛ 6 ایده جذاب و فراموش‌نشدنی


قفسه‌بندی یا ساخت شلف‌هایی زیبا

ایده‌های عالی دکوراسیون آشپزخانه، همیشه جنبه‌های کاربردی را با جنبه‌های زیبایی‌شناسی ترکیب می‌کنند. این جا، جایی است که ایده‌های قفسه‌بندی آشپزخانه مطرح می‌شود. ساخت شلف یا قفسه در آشپزخانه، یکی از محبوب‌ترین ترندهای طراحی داخلی خانه در چند سال اخیر است.  به این فکر کنید که چگونه می‌توانید یک قفسه دیواری با عمق 25 سانتی‌متری را با تعدادی کتاب آشپزی و برخی لوازم جانبی جذاب، زیبا و همچنین کاربردی بسازید.

دکوراسیون آشپزخانه-تب دیزاین

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: 5 نمونه از جدیدترین و بهترین ایده های طراحی داخلی


طراحی کابینت‌های ذخیره‌سازی بیشتر

وقتی صحبت از ایجاد فضای ذخیره سازی اضافی در آشپزخانه می‌شود، به دنبال فرصت‌های از دست رفته باشید. کابینت‌های ذخیره‌سازی روی سقف، راهی عالی برای وارد کردن عناصر آشپزخانه حرفه‌ای به خانه است. همچنین برای دور نگه‌داشتن وسایل مورد علاقه‌تان، می‌توانید از این ایده استفاده کنید؛ به این ترتیب وسایل دور از چشم‌تان هستند اما در عین حال در دسترس هم هستند.

دکوراسیون آشپزخانه-تب دیزاین

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: 18 ایده دکوراسیون مدرن خانه؛ ایده‌های جدید 2024


دکوراسیون آشپزخانه سبز با یراق‌آلات طلایی

دکوراسیون آشپزخانه به رنگ سبز در حال افزایش هستند و بعید است در آینده نزدیک مورد توجه قرار نگیرند. این پالت رنگی به راحتی با مواد طبیعی، مانند چوب و سنگ هماهنگ می‌شود. همچنین می‌توان با اتصالات برنجی یا طلای عتیقه از چهارپایه‌های بار گرفته تا دستگیره، ظاهر جذابی را به آشپزخانه بخشید.

دکوراسیون آشپزخانه-تب دیزاین

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: انواع سبک دکوراسیون خانه؛ 9 سبک محبوب و پرطرفدار !


طراحی داخلی و دکوراسیون آشپزخانه با ایده‌های معمارانه و جدید

آشپزخانه، قلب هر خانه‌ای است و طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه، شاید اولین چیزی باشد که هنگام ورود به هر خانه‌ای جلب توجه می‌کند. از سویی دیگر نباید فراموش کنیم که آشپزخانه یک فضای عملکردی است و در عین حال باید بر اساس استانداردهای زیبایی‌شناسی به بهترین نحو ممکن طراحی شود. چرا که ساعات قابل توجهی از روز در آشپزخانه سپری می‌شود و جذابیت بصری و عملکرد مطلوب آن بسیار مهم است.

پس شاید بهتر باشد برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود از تجربه متخصصان یک شرکت معماری معتبر بهره‌مند شوید. چرا که این تنها راه هوشمندانه برای اطمینان از این است که نتیجه نهایی مطابق میل شما و در عین حال بر اساس استانداردهای معماری می‌شود. استودیو معماری تب‌دیزاین با تجربه طراحی داخلی واحدهای مسکونی، می‌تواند همراه شما در مسیر طراحی آشپزخانه هم باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه یا تعیین یک جلسه مشاوره رایگان لطفاً با ما در تماس باشید.

دکوراسیون آشپزخانه-تب دیزاین

مقالات پیشنهادی برای مطالعه:

مبلمان دکوراسیون داخلی خانه؛ ایده‌‌هایی جذاب + 3 نکته کلیدی

برترین معماران مدرن جهان؛ 5 معمار معروف + آثار شاخص

14 ایده دکوراسیون اتاق خواب که حتما دوست خواهید داشت!


منبع:  homesandgardens

پیام بگذارید

Explore
Drag